Zakup starego, na przykład poniemieckiego domu do remontu, to bardzo mały wydatek. W zależności od stanu nieruchomości i lokalizacji można na taki dom wydać nawet mniej niż 100 tysięcy złotych. Zawsze jednak trzeba liczyć się z kosztami remontu. Czy każda firma budowlana Opole wykona go poprawnie? Niekoniecznie.

Stary dom to inna technologia budowy

Stary dom to zupełnie inna technologia budowy. Niejedna firma budowlana Opole, budująca zgodnie z najnowszą sztuką budowlaną nie jest w stanie wykonać poprawnie remontu takiego miejsca. Przy takich remontach potrzebne są specyficzne umiejętności a – jak często mówią dzisiejsi budowlańcy – nawet postawienie ściany ze starych cegieł sprawia im trudność, co nie jest dziwne, skoro na co dzień budują ściany z innych materiałów, więc buduje się je o wiele łatwiej. Planując wynajęcie firmy budowlanej Opole do remontu takiego miejsca, warto szukać wśród fachowców, którzy już takie prace wykonywali. Najlepiej jeśli remont wykona firma budowlana Opole, w której pracują ludzie, którzy budowali kilkadziesiąt lat temu, nie zaś młodzi budowlańcy, którzy z takimi remontami nie mieli jeszcze do czynienia.

Stary dom a ryzyko usterek przy pracach budowlanych

Warto pamiętać, że przy remoncie takiego starego domu trzeba myśleć co się robi, ryzyko dokonania zniszczeń jest bowiem bardzo duże. Już wstawienie okna, związane z poszerzeniem otworu okiennego może wiązać się z ryzykiem pękania starych murów. Przy bardziej skomplikowanych pracach jest jeszcze gorzej. Niekiedy problem sprawia nawet rozbiórka niektórych elementów. Przykładem są tu choćby stare schody drewniane, budowane w zupełnie innej technologii i wyjątkowo trudne do rozebrania, bez dokonania przypadkowych zniszczeń.

Podsumowując

Zakup starego domu i jego późniejszy remont to bardzo dobry pomysł. Pomysł bez wątpienia wart zrealizowania. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać, że niejedna firma budowlana Opole nie wykona takich prac poprawnie i w najlepszym przypadku będą konieczne poprawki. W najgorszym może się okazać, że z uwagi na błędy w remoncie konieczny jest dużo większy zakres prac i dużo większe wydatki z tym związane. Planując taki remont warto więc rozważne analizować oferty firm budowlanych, jasno określać co jest do wyremontowania i koncentrować się tylko na firmach, gdzie pracują pracownicy posiadający odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Warto też pamiętać, że niekiedy przy takim remoncie potrzebny jest nadzór konserwatora zabytków, więc tym bardziej potrzebni do wykonania remontu są ludzie, który się na tym świetnie znają.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.