Biała kuchnia to marzenie wielu z nas – jasna, przestronna i nawiązująca do stylu prowansalskiego czy minimalistycznego zachęca do gotowania i spędzania w niej czasu. Szukając inspiracji warto wybrać kuchnie na wymiar – ten rodzaj zabudowy pozwoli nam na wykorzystanie potencjału przestrzeni w pełni!

Kuchnie na wymiar z płyt meblowych i z litego drewna

Kuchnie na wymiar tworzy się z różnorodnych materiałów – wśród nich najpopularniejsze są płyty meblowe i laminowane o różnorodnej grubości. Ten rodzaj materiału odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie. Kuchnie na wymiar z płyt mogą mieć praktycznie dowolne wykończenie, możliwe jest też zastosowanie wysokiej jakości elementów takich jak prowadnice, hamulce – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białek, specjalizującej się w produkcji mebli kuchennych na wymiar.

Wśród najbardziej pożądanych wymienia się kuchnie na wymiar z litego drewna – tworzywo to jest wysoce odporne na ścieranie, odkształcanie, zarysowania. Naturalne drewno jest odpowiednio impregnowane, aby nie chłonęło ono wilgoci czy brudu. Szafki kuchenne wykonane z materiałów takich jak lite drewno mogą być frezowane, pięknie zdobione.

Białe kuchnie na wymiar – z czego wynika cena mebli kuchennych?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań  podczas wyboru mebli kuchennych jest oczywiście pytanie o cenę. Warto wiedzieć, że kuchnie na wymiar i ich cena zależy od kilku elementów. Podstawowym wyznacznikiem ceny mebli jest oczywiście materiał, ale też – co ciekawe – zastosowane rozwiązania technologiczne. Pamiętajmy, że im bardziej skomplikowane rozwiązania i elementy (np. podnośniki automatyczne czy szafki obrotowe), tym cena będzie wyższa. Wyraźnie widać różnice w cenie w przypadku wyboru konkretnego wykończenia frontów. Cena wynika oczywiście również z ilości elementów lub też wyliczana jest od metra bieżącego.

Comments are closed.