Mycie i malowanie dachów to usługa, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, że stary i zniszczony dach można w prosty sposób odnowić i nadać mu pięknego jak przed laty wyglądu, a dziś z roku na rok rośnie liczba właścicieli nieruchomości, którzy zamiast wymieniać dach na nowy, stawiają właśnie na jego regenerację.

Kiedy rozważyć profesjonalne mycie dachu?

O specjalistycznym myciu dachów mówimy zwykle po kilku do kilkunastu lat od położenia na nieruchomości nowego dachu. To właśnie wtedy wskutek działania różnych niekorzystnych warunków atmosferycznych, dach przestaje wyglądać tak, jak w czasach swojej nowości, a zaczyna wyraźnie niszczeć. Na powierzchni dachówek, zarówno tych blaszanych, jak i ceramicznych, zaczynają się pojawiać naloty roślinne, mchy, porosty, a czasem nawet rośliny, które zapuszczają korzenie w grudkach piasku i ziemi gromadzących się między przestrzeniami dachówki. Ten moment może być niebezpieczny dla zdrowia mieszkańców, którzy w danej nieruchomości mieszkają, bo powoduje namnażanie się grzybów, zarazków i bakterii emitujących do wnętrz domu. Rozwiązaniem może być nie tyle kosztowna wymiana dachu, co jego umycie przez fachowców, np. z firmy https://grupabekerfarb.pl/. To właśnie wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, przy wykorzystaniu nowoczesnych myje ciśnieniowych i odpowiednich preparatów, doczyszczają dachy tak, że nawet po latach zaczynają wyglądać jak nowe. Samo mycie dachów warto rozważyć również z powodów czysto estetycznych: w niektórych regionach Polski zapylenie, wiatry i deszcze sprawiają, że dachy niszczeją szybciej niż powinny, a ich umycie pozwala na przywrócenie im świetnego wyglądu.

Jak wybrać fachowca do mycia dachów? Wybór specjalistycznej firmy do mycia i malowania dachów rozpoczynamy zwykle od przeglądu lokalnego. W Wielkopolsce i województwie lubuskim może to być firma https://grupabekerfarb.pl/mycie-dachow, której siedziba znajduje się w Poznaniu, a usługi świadczone są na terenie obu województw. Podobnie, jeśli mieszkamy w innej części kraju, to z racji na potrzebę dojazdu specjalistów z całym sprzętem i środkami chemicznymi do czyszczenia, warto rozważyć poszukanie firmy lokalnej, ponieważ będzie się to wiązało z niższymi kosztami wykonania usługi. Dodatkowo, zanim podpiszemy umowę na czyszczenie, dobrze jest sprawdzić doświadczenie firmy, upewnić się czy jest ubezpieczona (w końcu wykonywać będzie pracę na wysokościach) i przejrzeć poprzednie realizacje, jakimi się zajmowała. Większość firm w swoim portfolio będzie dysponowała bazą zdjęć przed i po czyszczeniu różnych dachów, co pozwoli nam również zorientować się, jak bardzo ich działania zmienią wygląd naszego dachu i czy rzeczywiście ich usługi są warte swojej ceny. Na koniec dobrze jest dogadać szczegółowe warunki mycia i malowania dachu, tak, by mieć przed sobą, spisany na papierze cały zakres prac, jaki wykona dla nas dane przedsiębiorstwo i tym samym być zaopatrzonym w dokument, który posłuży później jako gwarancja

Comments are closed.