Odpoczynek blisko słońca i zieleni to najprostszy sposób na zrelaksowanie się i nabranie dystansu do codziennych spraw. Nawet niewielki kawałek ogrodu czy taras pozwolą na zaprojektowanie idealnego miejsca wypoczynkowego. Duża altana ogrodowa to jedna z wielu propozycji topowych propozycji – co warto o niej wiedzieć i czy sprawdzi się ona w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Czym zaskoczy nas duża altana ogrodowa?

Szukając inspiracji na ciekawą przestrzeń wypoczynkową warto postawić na elementy takie jak duża altana ogrodowa. Nie tylko wyznaczy ona punkt centralny w ogrodzie, ale też stworzy miejsce, w który możliwe stanie się podawanie posiłków, relaks, do którego możemy zaprosić bliskich czy znajomych. Duża altana ogrodowa to nic innego jak nowoczesna pergola – konstrukcje takie są dzisiaj wznoszone na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Modułowa konstrukcja sprawia, że wznoszenie takiej budowli nie sprawia żadnego problemu. Szczyt pergoli zwieńczony jest dach wykonanym z aluminiowych lameli – lamele obracają się wokół własnej osi, a użytkownik sam decyduje o tym w jakiej pozycji się znajdują. W praktyce dachy całkowicie zamknięte skutecznie chronią nas nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed niespodziewanym deszczem. Zintegrowana rynna pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli.

Duża altana ogrodowa z meblami wypoczynkowymi

Jakie meble ogrodowe wybrać do naszej altany? Możliwości jest wiele – wszystko zależy od naszych potrzeb. Chcąc wygodnie odpoczywać warto zainwestować z sofę narożną oraz szeroki stolik kawowy. Chcąc podejmować gości wybierzmy klasyczny stół oraz krzesła i fotele. Uzupełnieniem przestrzeni może być odpowiednie oświetlenie solarne lub też koce i pledy.

Comments are closed.