Rozwinięcie własnego biznesu to nie lada sprawa. Trzeba najpierw zainwestować, a dopiero potem można cieszyć się zyskami. Tylko że niekiedy tak jest trudno – w szczególności, jeżeli ktoś nie posiada odpowiednio dużego budżetu. Rozwiązaniem z tej sytuacji może być MVP. Również, jeżeli chodzi o stronę internetową.

MVP strony internetowej

Mvp web development to rozwiązanie podstawowe, ale posiadające na tyle funkcjonalności, że ze spokojem będzie można wystartować z witryną. Chyba można śmiało powiedzieć, że będzie to taka witryna 1.0. Dzięki opiniom klientów, którzy zgodzą się na ich wyrażenie, z czasem będzie ona przeradzać się w coś jeszcze lepszego, dzięki czemu będzie można zapewnić finalną, ostateczną wersję 3.0. Takie porównanie będzie najlepsze, które pomoże zrozumieć w czym tak naprawdę tkwi konsensus wszystkiego. Wiele Web Development Companies, w tym chociażby 10Clouds, zaczyna oferować tego typu usługi klientom, którzy na początku nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże koszta.

Koncept MVP

Web Development to usługa, która wykorzystywana jest często. Jednak dopiero powstający koncept MVP sprawił, że można było go odnieść także do Web design and development. Wcześniej mówiło się, że Minimum Viable Product można było odnieść tylko i wyłącznie do świeżo powstających produktów, ale jak widać – wszystko idzie do przodu. W tym właśnie tak potrzebne strony internetowe.Za sam koncept MVP odpowiada Eric Ries. To on był wyznawcą tego, że w pierwszej kolejności produkt lub usługę należy przetestować, aby upewnić się, że na rynku znajdą się odbiorcy. 

Czy to jest opłacalne?

Web Development Services oparte na MVP to dopiero raczkująca usługa, dlatego nie dziwi fakt, że ktoś może mieć wątpliwości. Czy faktycznie coś można dzięki temu zyskać? Okazuje się, że tak:

  • możliwość wejścia na rynek ze swoją stroną przy możliwie najkrótszym czasie,
  • minimalizacja kosztów wdrożenia strony,
  • możliwość zbudowania CRM-a z danymi do klientów,
  • feedbacki, jakie będą spływać od klientów, pozwalające na ulepszenie jakości strony,
  • szybka możliwość eliminacji błędów jeszcze na etapie testowania strony produktów, dzięki czemu mała liczba klientów będzie miała z nimi do czynienia,
  • testowanie funkcjonalności do momentu aż osiągnie się wersję finalną.

Jak więc widać – taka wersja strony internetowej wydaje się opłacalną propozycją. Warto więc znaleźć taką Web Development Company, która będzie w stanie zaprojektować podstawę MVP dla witryny internetowej. 

 

Comments are closed.