Nowoczesne kuchnie zwracają uwagę nie tylko wyjątkową prezencją, ale też świetnymi parametrami technicznymi. Jakie rozwiązania wybrać, by domowa kuchnia zachwycała każdego dnia i pozwalała na realizowanie najbardziej niebanalnych pomysłów kulinarnych?

Trwała kuchnia –  wybieramy materiały!

Najważniejszym zagadnieniem podczas aranżowania kuchni i wyboru mebli są tworzywa i materiały. Współcześnie meble kuchenne wykonywane są najczęściej z płyt meblowych o odpowiedniej grubości. Płyty mogą być lakierowane, laminowane, pokryte akrylem. Kuchnie laminowane cieszą się sporym zainteresowaniem – wynika to nie tylko z szerokiego wyboru kolorów, ale też wysokiej odporności takich mebli na parę, wilgoć czy wysoką temperaturę. Meble wykonane z płyt meblowych laminowanych na długi czas zachowają doskonały wygląd i kolor. Warto również wspomnieć, że meble takie nie płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego. Wysokiej klasy kuchnie laminowane będą ozdobą i pozwolą jeszcze kreatywniej podejść do tematu gotowania.

Laminowane kuchnie skandynawskie

Nie ma wątpliwości, że kuchnie skandynawskie to trend wykorzystywany najchętniej w polskich kuchniach. Trend ten króluje zarówno w małych, jak i dużych kuchniach, jest też chętnie wykorzystywany do aranżacji aneksów kuchennych. Kuchnie skandynawskie cechuje stonowana kolorystyka (najczęściej jest to biel z kontrastującymi dodatkami). W kuchniach takich wykorzystywane są przeszklenia witryn, aby nadać bryłom meblowym optycznej lekkości. Meble w stylistyce skandynawskiej najczęściej proponowane są w macie, co pozwala na wykreowanie przytulniejszego wnętrza. W kuchniach skandynawskich warto postawić na detale: niebanalne uchwyty, ale też frezy czy dodatki wykonane z litego drewna.

 

 

Comments are closed.