Codzienna praca projektanta architektury nie jest łatwa. Nie tylko trzeba zmierzyć się z oczekiwaniami, jakie mają wobec niego klienci, ale również z innymi wyzwaniami, które pozwalają na stworzenie bezpiecznego budynku. 

Praca na komputerze

Dzisiaj praca projektanta odbywa się na dwóch poziomach. Pierwszy to stół z kartkami i ręcznie wykonanymi projektami. Drugi poziom to programy komputerowe, które są pomocne, jeżeli chodzi o doprecyzowanie budynków. Tak, technologia wkroczyła również na ten obszar, przez co praca staje się łatwiejsza. Wszystko prawie można wykonać na komputerze, aczkolwiek niektóre elementy nadal muszą pozostać na tradycyjnej kartce. Praca architekta na komputerze wymaga znajomości pewnych programów, które są bardzo łatwo dostępne (również w okrojonej wersji darmowej). Przyszłość pracy architekta to komputery, dlatego należy się z nimi zaprzyjaźnić.

Dobry kurs Revit

Projektantom przyda się kurs Revit, który pozwala na zapoznanie się z jednym z najpopularniejszych programów służącym projektantom w pracy. Podstawowe szkolenie obejmuje m.in. możliwość poznania interfejsu, podstawowych komend, modelowania komponentów, tworzenia dokumentacji 2D, wydruków i zestawień na podstawie modelu, tworzenia wizualizacji. Tak naprawdę tych zagadnień jest bardzo dużo i ciężko je wymienić jednym ciągiem, dlatego należy wykupić takie szkolenie, jeżeli ktoś dobrze czuje się w takim temacie. Podczas kursu oferowana jest opieka polskiego lektora, który wszystko zagadnienia tłumaczy w przystępny sposób. 

Comments are closed.