Jazda konna jest doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Liczne badania dowodzą, że trenowanie jeździectwa wzmacnia wszystkie mięśnie i narządy wewnętrzne, poprawia pewność siebie i koncentrację, uczy empatii i odpowiedzialności. Warto jednak pamiętać, że jazda na silnym zwierzęciu jest niemałym wysiłkiem fizycznym, a opanowanie techniki jazdy wymaga intensywnej nauki. Zanim zaczniesz swoją przygodę z tym pięknym sportem, warto odwiedzić sklep jeździecki, aby skompletować odpowiedni strój. Jak powinien wyglądać zestaw dla osoby po raz pierwszy odwiedzającej stadninę?

Sklep jeździecki: co znajdziesz na półkach?

Początkujące osoby uczące się tajników jazdy konnej często mają problem z doborem odpowiedniego ubioru. Nierzadko luźne spodnie i źle dopasowane buty utrudniają jazdę. Z drugiej strony, inwestowanie w kosztowne, profesjonalne akcesoria na wczesnym etapie nauki również nie jest konieczne. Zatem jak powinien być skompletowany strój dla początkującego jeźdźca?

Sklep jeździecki oferuje szeroki wybór niedrogich ubrań idealnych dla uczniów szkółek. Najważniejszym elementem zestawu jest regulowany kask z lekką, a jednocześnie wytrzymałą skorupą. Unikaj używanych kasków,  które mogą mieć niewidoczne na pierwszy rzut oka mikrouszkodzenia wpływające na skuteczność ochrony. Klasyczne legginsy czy spodnie dresowe warto zastąpić bryczesami z częściowym lub pełnym lejem. Miękkie, przylegające do ciała spodnie pozbawione są szwów po wewnętrznej stronie ud, co skutecznie niweluje ryzyko powstania bolesnych otarć. Klasyczne buty sportowe nie będą pewnie siedzieć w strzemionach. Znacznie lepiej sprawdzą się wąskie sztyblety z niewielkim obcasem.

Zaufaj profesjonalistom!

Odzież jeździecka będzie dobrze spełniała swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio dopasowana. Podczas pierwszej wizyty w sklepie jeździeckim warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę, który udzieli cennych wskazówek. 

Comments are closed.