Do obowiązku każdego kierowcy należy ubezpieczenie swojego pojazdu. Brak odpowiedniej polisy skutkuje nie tylko komplikacjami podczas ewentualnej stłuczki, ale również może spowodować nałożenie na właściciela wozu poważnych sankcji. Co warto wiedzieć o najpopularniejszych typach ubezpieczeń komunikacyjnych? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest podstawową polisą chroniącą przede wszystkim uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby zostać poszkodowani w wyniku wyrządzonej przez Ciebie kolizji. Co ważne, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi być odnawiane co roku. Brak ważnej umowy z ubezpieczycielem jest równoznaczne z nałożeniem na właściciela wozu dotkliwych kar finansowych. Mimo tego, że zakres działania polisy OC określa ustawa, ceny usług poszczególnych firm ubezpieczeniowych znacząco się od siebie różnią. 

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym od zdarzeń losowych – kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia. Jeśli mienie zostanie skradzione, zniszczone na skutek aktu wandalizmu, złych warunków pogodowych albo na skutek zderzenia z dzikim zwierzęciem, wówczas szkoda likwidowana jest na koszt ubezpieczyciela.

Kalkulator OC i AC – nie przepłacaj!

Ubezpieczenie samochodu czy motocykla jest niemałym wydatkiem. Ceny poszczególnych usług uzależnione są nie tylko od stałych czynników (wieku i doświadczenia kierowcy, parametru pojazdu, miejsca zamieszkania), ale również od oferty samego ubezpieczyciela. Zanim podpiszesz umowę, warto porównać ze sobą poszczególne oferty. Wyliczyć optymalną składkę pomoże Ci kalkulator OC AC – proste w obsłudze narzędzie udostępniane w Internecie.

Comments are closed.