Przygotowując posiłki dla naszych bliskich dbamy o to, aby produkty, które wykorzystujemy, były świeże i wartościowe. Czy wiesz, że z taką samą dbałością powinniśmy podchodzić do kwestii wykorzystywanych w naszych kuchniach garnków, patelni i noży? Szukając sposobów na ulepszenie naszej kuchni postawmy na nowy komplet garnków ze stali nierdzewnej!

Komplet garnków do każdej kuchni

Szukając idealnych garnków warto postawić na komplet wykonany ze stali nierdzewnej. Tworzywo to nie odkształca się, nie jest podatne na działanie wilgoci czy korozję, nie kruszy się. Komplet garnków tego typu często uzupełniany jest o specjalistyczny dysk umieszczany w dnie naczynia – jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się zarówno na szybsze przygotowywanie potraw, jak i na oszczędność energii. Komplet garnków tego typu może być wykorzystywany na wszystkich typach kuchenek. 

Komplety garnków posiadają również pokrywki – są one tworzone z wysokiej jakości szkła hartowanego, które nie jest podatne na kruszenie. Niewielki odpowietrznik w pokrywce pozwala na skuteczne odprowadzanie pary wodnej. Zarówno garnki, jak i pokrywki uzupełnione są o wygodne uchwyty czy rączki – są one tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła, przez co nie musimy obawiać się poparzenia.

Jakie noże do kuchni wybrać?

Nowoczesna kuchnia to nie tylko komplet garnków ze stali – to również elementy takie jak noże. Chcąc oszczędzić czas na poszukiwania rekomendowanym rozwiązaniem jest wybranie kompletu noży – w takim komplecie znajdziemy 5 noży o stalowych ostrzach. Stal nierdzewna jest tu uzupełniona o dodatek chromu czy molibdenu – dzięki tym pierwiastkom stal nie odkształca się, nie kruszy. Rękojeści noży tworzone są z materiałów syntetycznych lub z naturalnego drewna. 

Comments are closed.