Ogród sprzyja temu, że spędzamy dużą ilość czasu na świeżym powietrzu. Nie ma się więc czemu dziwić, że kupujemy fotele na balkon, aby móc odpocząć w tak przyjemnym klimacie. Są to jedne z najczęściej kupowanych mebli na świeże powietrze.

Drewniane fotele na balkon

Te meble, które wykonane są z drewna, są bardzo kuszącą propozycją, ale ich wadą jest to, że trzeba je systematycznie konserwować. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że ich żywotność będzie stosunkowo długa. Najlepiej, jeśli od razu po zakupie dokonamy impregnacji. Drewno jest takim materiałem, które jest bardzo solidne. Będziemy mieli do czynienia z fotelami stabilnymi, które będą w stanie poradzić sobie ze skrajnymi czynnikami atmosferycznymi – począwszy od gorących promieni słonecznych, do deszczu, gradu, itp. Są one również bardzo ciężkie, więc można być pewnym tego, że wiatr takich foteli tak szybko nie porwie.

Rattanowe fotele na świeże powietrze

Równie chętnie wykorzystywaną propozycją są te fotele na balkon, które wykonane są z rattanu. Jedna z najmodniejszych, nowoczesnych propozycji, która nie jest tak ciężka, więc bez problemu (w razie potrzeby) będzie można przesuwać z miejsca na miejsce. Ich zaletą jest to, że można je barwić na wiele wariantów kolorystycznych. Do tego nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem ich do całości otoczenia. Nikt nie powinien mieć również problemu z ich wyczyszczeniem. Wystarczy tylko mokra ściereczka. Można również wyposażyć się w specjalne środki do czyszczenia tego rodzaju materiału.

Comments are closed.