Piękna drewniana podłoga pasuje do każdego wystroju, jest to także rozwiązanie, które może służyć przez długi czas. Wystarczy powierzchnię takiej podłogi dobrze zabezpieczyć i co parę lat poświęcić jej nieco więcej uwagi. Drewno na podłodze daje także możliwość renowacji, czego nie można powiedzieć o panelach podłogowych.

 

Oleje i woski

 

Najbardziej naturalnym sposobem zabezpieczania podłóg wykonanych z drewna jest olejowanie. Dzięki zastosowaniu oleju drewno może oddychać, a przy tym są zastosowane przed wilgocią. Największym minusem takiego rozwiązania jest potrzeba stosunkowo częstego powtarzania tej czynności. Olej do drewna jest także zwykle bezbarwny, więc nie daje możliwości wzmocnienia lub zmiany barwy podłogi.

 

Dużo mocniejszym środkiem, który zawiera więcej substancji chemicznych są olejo – woski. Po użyciu takiego specyfiku podłoga jest zabezpieczona na znacznie dłużej. Taka mieszanka dodaje także podłodze drewnianej większej odporności nie tylko na wilgoć, ale także na zabrudzenia, a przy tym nadaje widocznego połysku.

 

Impregnaty

 

Innym rozwiązaniem są impregnaty do podłóg drewnianych i pakietu oraz bejce do podłóg drewnianych i pakietu. W tym przypadku powstaje możliwość wzmocnienia koloru drewna, a także jego zmiana. Takiego typu substancje zabezpieczają strukturę przed wilgocią wnikając w strukturę materiału. Po zaimpregnowaniu powinno się także nałożyć lakier, który dodatkowo wzmocni drewno przed uszkodzeniami w wyniku uderzeń lub otarć podczas codziennej eksploatacji.

 

Farba

 

Farby do drewna OSMO to także sposób na zmianę koloru podłogi, który pozwala na nadanie jej niemal dowolnej barwy. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń, w których naturalny kolor drewna z jakiegoś powodu jest zbyt tradycyjnym rozwiązaniem. Farba z pewnością okaże się ciekawą alternatywą dla bejcy przy aranżowaniu pokoju dziecięcego, który ma być wypełniony wieloma żywymi barwami.

 

Wszystkie środki do zabezpieczania podłogi drewnianej można znaleźć odwiedzając sklep internetowy z farbami do drewna OSMO. Podczas składania zamówienia z pewnością uda się dobrać coś do każdego pomieszczenia, w którym przewidziane jest położenie lub odświeżenie podłogi wykonanej z drewna.

Comments are closed.