Okna panoramiczne są jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o wyborze stolarki okiennej do nowoczesnych domów. Okna takie nie tylko przyciągają wzrok przechodniów, ale też pozwalają na maksymalne oświetlenie wnętrz i nadanie im niebanalnego charakteru. Okna panoramiczne to idealne dopełnienie bryły domu!

Dlaczego warto postawić na okna panoramiczne?

Okna panoramiczne świetnie wpisują się w najnowsze trendy, pozwalają na urozmaicenie bryły domu. Przede wszystkim jednak jest to stolarka okienna, która niebagatelnie wpłynie na odbiór wnętrz i pozwoli jeszcze lepiej czuć się we własnym domu. Okazuje się, że nowoczesne budownictwo to jednak nie tylko zwiększona powierzchnia przeszkleń – wraz z oknami panoramicznymi klienci decydują się na zmniejszenie ram czołowych lub też całkowite ukrycie ich w konstrukcji domu. Zabieg ten znacząco wpływa na odbiór wnętrza i pozwala cieszyć się pełnym widokiem za oknem, bez dodatkowych elementów rozpraszających. Nie ma wątpienia, że okna panoramiczne likwidują wszelkie bariery widokowe – doskonale sprawdzają się one w salonach wychodzących na ogród czy na taras, gdzie pozwalają na spajanie przestrzeni. Dodatkowo okna tego typu świetnie doświetlają wnętrza – naturalne światło słoneczne wpływa zarówno na odbiór wnętrz, jak i na nasze samopoczucie. Okna panoramiczne w ekspozycji południowej pozwalają na dogrzanie pomieszczenia i oszczędność energii!

Jak budowane są okna panoramiczne?

Okna panoramiczne, ze względu na dużą ilość przeszkleń, posiadają specjalne, wzmocnioną konstrukcję, która doskonale utrzymuje szyby i pozwala na ich bezpieczne użytkowanie. W okna tego typu stosowane jest wielowarstwowe szkło VSG, które zabezpieczone jest przed uderzeniami i tłuczeniem. Nawet zbita szyba pozostanie na swoim miejscu – jest to zasługa zastosowania funkcjonalnych folii PVB.

 

Comments are closed.

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/