Wśród wielu propozycji na niebanalną aranżację wnętrz, styl loftowy jest jednym z najchętniej wybieranych. Styl loftowy, inspirowany wnętrzami przemysłowymi, zachwyca, inspiruje i pozwala na stworzenie niebanalnych wnętrz w domach, mieszkaniach czy miejscach publicznych. Co warto wiedzieć o stylu loftowym? Jakie rozwiązania proponuje?

Jak wyglądają wnętrza loftowe?

Wnętrza w stylu industrialnym cechuje przede wszystkim przestrzeń, minimalizm oraz stonowana kolorystyka. Wnętrza loftowe odznaczają się dużą ilością naturalnego światła – to zasługa wysokich okien, które nie powinny być zasłaniane firanami. Zamiast tego, w razie silnego światła, warto postawić na nowoczesne rolety. Szukając niebanalnych okien, warto wybrać okna ze szprosami, które idealnie wpiszą się w loftowy klimat. Kolory we wnętrzach industrialnych to przede wszystkim czerń, szarość, biel, ale też grafit, beże. Brak tu również klasycznych dekoracji – zamiast nich warto wykorzystać grafiki na ścianach, stylizowane lampy czy też funkcjonalne meble, które projektowane są zgodnie ze stylem.

Wybieramy meble do wnętrz loftowych

Meble loftowe łączą wysoką trwałość, elegancję oraz funkcjonalność – mówią projektanci marki notodo.pl. Meble cechuje prostota – stelaże stolików czy krzeseł barowych wykonywane są z metalowych profili, które zabezpieczono przed odkształcaniem, korozją. Blaty i siedziska tworzone są z litego drewna (buk, dąb). Lite drewno odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie brudu. Nawet po wielu latach użytkowania nie zmienia ono koloru, nie jest podatne na odkształcenia. Jasne kolory drewna doskonale komponują się z ciemniejszymi kolorami stelaży i ram mebli. Meble loftowe to przede wszystkim funkcjonalne stoliki, ale też krzesła kuchenne, konsole, które doskonale sprawdzą się w przedpokojach.

Comments are closed.