Ciężko byłoby sobie wyobrazić duże przedsiębiorstwo bez maszyn, które usprawniają produkcję i inne procesy. Monitorowaniem i sterowaniem pracy tychże urządzeń zajmuje się dziedzina zwana automatyką przemysłową.

Produkcja przemysłowa a automatyka

Każda branża rozwija się bardzo szybko, a postęp technologiczny przyspiesza wszystkie procesy produkcyjne. Fabryki muszą cały czas usprawniać mechanizmy i maszyny, aby wyroby były produkowane szybko i tanio. Dodatkowo chodzi o to, aby systemy i urządzenia pracowały praktycznie bez pomocy człowieka.

Automatyka przemysłowa ma za zadanie usprawnić i monitorować jakość wytwarzanych produktów. Dzięki temu można szybciej zareagować w razie pomyłki, a także zniwelować do minimum awaryjność procesów produkcyjnych. System automatyki musi być doskonale zaprojektowany, a do tego celu niezbędne są precyzyjne układy elektroniczne, podzespoły i komponenty używane podczas produkcji.

Murrelektronik – lider w dziedzinie automatyki przemysłowej

Każda firma chce mieć jak największe zyski. Można tego dokonać, wyróżniając się spośród konkurencji. Jak to zrobić? Na pewno należy zautomatyzować procesy produkcyjne i najlepiej zrobić to przy pomocy przedsiębiorstwa, które ma największe doświadczenie w tej dziedzinie. Dobrym wyborem jest niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1975, a od 2007 roku działające na rynku polskim.

Murrelektronik to firma, która działa na terenie aż 50 krajów, co świadczy oczywiście o wysokiej jakości, doświadczeniu i zaufaniu klientów. W zakładach produkcyjnych ulokowanych w różnych częściach świata produkuje się układy scalone, moduły interfejsów, elementy sterowania, transformatory czy konektory i zasilacze. Produkty firmy stosowane są w czterech grupach produktowych, mianowicie w elektronice w szafie sterowniczej, interfejsach, systemach I/O i technologiach połączeniowych.

W jakich branżach stosuje się automatykę przemysłową?

Biorąc pod uwagę produkty oferowane przez Murrelektronik, można w głównej mierze stwierdzić, że klientami są firmy z sektora przemysłu spożywczego, branży logistycznej oraz automotive. Produkty od niemieckiego przedsiębiorcy trafiają do producentów maszyn i linii montażowych.

Automatyka przemysłowa pozwala na zwiększenie wydajności. Oczywiście jednocześnie redukowane są koszty, które przyczyniają się do zwiększenia zysków. Obniżenie kosztów nie jest związane z produkcją gorszej jakości komponentów. Chodzi o to, aby procesy technologiczne były bardziej opłacalne. Z tego względu produkty firmy znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach i sektorach gospodarki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Murrelektronik.

Comments are closed.