Kupno swojego pierwszego samochodu jest ekscytującym przeżyciem. Jednak zanim zaczniesz w pełni cieszyć się nabytkiem, musisz dopilnować wielu formalności – zapłacić podatek, zarejestrować auto i wykupić ubezpieczenie. Twoim obowiązkiem jest kupno polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Podstawową ochronę możesz rozszerzyć, wybierając ubezpieczenie AC. Czy warto podnieść koszty ubezpieczenia i zdecydować się na podwójną ochronę? Sprawdź!

Przezorny zawsze ubezpieczony… Ubezpieczenie AC na wszelki wypadek

Ubezpieczenie AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni właściciela pojazdu mechanicznego przed konsekwencjami kradzieży, uszkodzenia i całkowitego zniszczenia mienia na skutek zdarzeń losowych, aktów wandalizmu czy działania sił natury. Nieznany sprawca porysował karoserię? Zderzyłeś się z dzikim zwierzęciem na nieoświetlonej drodze? W wielu nieprzewidzianych sytuacjach możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. W odróżnieniu od OC, zakres AC ustalany jest przez dane towarzystwo.

Na AC najczęściej decydują się właściciele kosztownych i niegarażowanych pojazdów oraz wszyscy ci, którzy chcą czuć się pewnie i bezpiecznie w każdych okolicznościach.

Koszty AC

Składka za AC naliczana jest niezależnie od składki OC. Jednak na jej kwotę wpływają podobne czynniki. To, ile zapłacisz za polisę, uzależnione jest przede wszystkim od zakresu ochrony, Twojego wieku, miejsca zamieszkania i doświadczenia za kierownicą oraz marki i modelu samochodu, roku jego produkcji, przebiegu, mocy, pojemności silnika.

Comments are closed.