Funkcjonalne mieszkanie to zarówno elegancki wystrój, jak i praktyczne meble. Szukając elementów dopasowanych do konkretnych potrzeb, warto rozważyć szafy na wymiar. Stworzeniem takiej szafy zajmują się doświadczeni architekci i stolarze. Czy wybór takiej szafy będzie dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak!

Szafy na wymiar – nieograniczone możliwości mebla

Szafy na wymiar to rozwiązanie chętnie stosowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Szafy takie pozwalają na optymalne wykorzystanie danej przestrzeni i nadanie jej elegancji. Nowoczesne szafy na zamówienie mogą być stworzone zgodnie z już istniejącą aranżacją przestrzeni. Olbrzymia różnorodność materiałów, dekorów i elementów wykończeniowych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie szafy o niepowtarzalnym charakterze.

Jakie są zalety szaf na zamówienie? Szafy na wymiar tworzone są od początku do końca zgodnie z oczekiwaniami klienta – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej. Oznacza to, że produkt będzie idealnie wpisywał się w konkretne potrzeby i oczekiwania. Niezwykle istotne jest to, że szafy na wymiar mogą być tworzone z dowolnych materiałów. Oznacza to, że szafa może być wizualnie taka, jaką chce mieć klient. Atutem jest także fakt, że szafy na wymiar mogą sięgać sufitu – w ten sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Szafy na wymiar krok po kroku

Jak wygląda projektowanie szafy na wymiar krok po kroku? Podstawą jest wymierzenie przestrzeni, gdzie szafa taka ma stanąć. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu wnęki. Klient wraz z architektem omawiają możliwe opcje, projektują również wnętrze szafy – na tym etapie zamawiający powinien określić swoje potrzeby i oczekiwania, np. ilość półek, szuflad, dodatkowych schowków. Po akceptacji projektu do pracy przystępują stolarze. Gotowa szafa jest dostarczana do domu klienta i montowana.

Comments are closed.