Zadaszenie tarasu 3×4 to dzisiaj jedna z chętniej wybieranych opcji na taras. Pergole skutecznie zastępują parasole ogrodowe i pozwalają na wykreowanie niebanalnych miejsc wypoczynkowych. Co warto wiedzieć o pergolach? Jak są skonstruowane?

Czy zadaszenie tarasu 3×4 zmieni odbiór miejsca wypoczynkowego?

Zdecydowanie tak – zadaszenie tarasu 3×4 to nowoczesna propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu. Pergole odznaczają się wysoką funkcjonalnością, elegancją, ale też dopasowaniem do potrzeb konkretnych klientów. Pergole świetnie wpiszą się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne przestrzenie, nadając im charakteru, i zmieniając odbiór otoczenia.

Jak zbudowane jest zadaszenie tarasu 3×4?

Pergole tarasowe wznoszone są modułowo z elementów aluminiowych. Konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też przed korozją. Wbudowana rynna daje możliwość odprowadzania wody deszczowej poza obręb pergoli. Uwagę przyciąga dach. Dach w pergoli wykonany z jest z aluminiowych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. O ich pozycji decyduje użytkownik. Dzięki temu możliwe jest regulowanie jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach może być całkowicie zamknięty – w ten sposób tworzy się strefę cienia. Dach nie nagrzewa się, w jego cieniu panuje przyjemny chłód. Warto również dodać, że zadaszenie tarasu 3×4 w pozycji całkowicie zamkniętej chroni skutecznie przed niespodziewaną mżawką.

Nowoczesne zadaszenie tarasu 3×4 z dodatkami

Czy wiesz, że zadaszenie tarasu 3×4 może być uzupełnione o rolety boczne i frontowe? Rolety montowane są na specjalnych prowadnicach. Zadaniem rolet jest ochrona zarówno przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i spojrzeniami sąsiadów. Wieczorami pergolę warto uzupełnić o lampiony lub lampy solarne.

 

 

Comments are closed.