Producenci rowerów elektrycznych cały czas rozwijają swoje jednoślady, aby przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów. Osoby, które bardzo często jeżdżą na dwóch kółkach powinny tym bardziej rozejrzeć się za porządnym e-rowerem, który zapewni komfortową jazdę w każdych warunkach.

Czym wyróżnia się dobry rower elektryczny?

Nowoczesny rower elektryczny koniecznie musi posiadać solidny hamulec na przednim i tylnym kole. Większość producentów rowerów elektrycznych montuje popularne hamulce tarczowe, które w swojej cenie i w swojej klasie nie mają sobie równych. Standardem jest hydrauliczny hamulec szczękowy albo V-brake, który oferuje satysfakcjonującą siłę hamowania.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na szerokość opon, która wbrew pozorom odgrywa ważną rolę. Opony w rowerach elektrycznych mają zapewnić nie tylko optymalny komfort, ale również pełną ochronę przed przypadkowym przedziurawieniem. Na szerokość opon powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby o większej masie, które chcą rozwijać duże prędkości.

Niezawodny system amortyzacji

Rowery elektryczne coraz częściej posiadają amortyzację przy widelcu i tylnym kole. Coraz częściej można spotkać także amortyzację na sztycy rowerowej. Niezawodny system amortyzacji jest niezbędny nie tylko dla miłośników kolarstwa górskiego. Niestety jakość polskich dróg pozostawia wiele do życzenia, dlatego też porządna amortyzacja jest niezbędna na wyboistych drogach.

Jedyną wadą amortyzatorów jest oczywiście to, że znacząc podnoszą one masę roweru elektrycznego. Producenci mogą zaproponować amortyzatory powietrzne i sprężynowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Systemy zmiany przełożeń

Aby wybrać porządne rowery elektryczne warto zwrócić uwagę również na system zmiany przełożeń. Jeszcze kilka lat temu do wyboru był jedynie tradycyjny system z kasetą i przerzutkami. W dzisiejszych czasach producenci sięgają po coraz bardziej zaawansowane technologie.

Do wyboru są nie tylko piasty wielobiegowe, ale również skrzynie biegów, które są bezpośrednio zintegrowane z korbą. Pamiętać należy jednak o tym, że nie wszystkie silniki współpracować będą z piastą wielobiegową. Problem ten można rozwiązać poprzez zamontowanie odpowiedniego oprogramowania w silniku. Najbezpieczniejszym wyborem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań oferowanych przez renomowanych producentów rowerów elektrycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesne rwery elektryczne.

Comments are closed.